Aviyonik Haberleşme Sistemleri

​​​​VHF/UHF Yer Telsizleri

 
VHF/UHF Yer Telsizleri, yer-hava telsiz haberleşmesinin elektronik harp tehditlerinden etkilenmeden güvenli ve etkin bir şekilde yapılabilmesini sağlayan Have Quick I ve II frekans atlama özelliğine sahip telsizlerdir.
4300 VHF/UHF Yer Telsizleri, harekat ihtiyaçlarına göre, MXF-793 Sırt Telsizi, MXF-794 Araç Telsizi ve MXF-795 Sabit Merkez Telsizi konfigürasyonlarından oluşmaktadır.
 
MXF-793 Sırt Telsizi, MXF-430 Almaç-Göndermeç birimi ve portatif kullanımına uygun aksesuarlardan; MXF-794 Araç Telsizi, MXF-430 Almaç-Göndermeç birimine ek olarak MXF-752-1A Araç Adaptörü Güç Anfisi birimi ve montaj tablasından; MXF-795 Sabit Merkez Telsizi ise MXF-794 Araç Telsizi birimlerine ek olarak 19” raf montajına uygun MXF-214-1 Rak Adaptörü Güç Kaynağı biriminden oluşmaktadır.

 
VHF/UHF Hava Platform Telsizleri
VHF/UHF Hava Platform Telsizleri, telsiz haberleşmesini, elektronik harp tehditlerinden etkilenmeden güvenli ve etkin bir şekilde yapılabilmesini sağlayan Have Quick I-II ve Saturn (opsiyonel) frekans atlama özelliklerine sahip telsizlerdir.
 
Panel Monteli (MXF-483) ve uzaktan kontrollü tip (MXF-484) olmak üzere iki farklı birimden oluşmaktadır. Sağladığı teknik özellikler sayesinde kullanıcıya en kötü uçuş ortamında bile kolay ve sorunsuz bir operasyon imkanı verir.
 
MXF-243A Uzak Komuta Kontrol Birimi, MXF-484 hava platform telsizlerinin uzak komutası için tasarlanmış olan ve telsizin tüm fonksiyonlarını kontrol edebilen bir cihazdır.​​