Mikrodalga Ürünleri

Mikrodalga Modüller

ASELSAN kritik teknoloji ürünü olan mikrodalga modül ve bileşenlerin tasarımını, üretimini bu amaçla kurulmuş olan özel alanlarda gerçekleştirmektedir.  Bu amaçla Radar, Elektronik Harp ve Uydu Sistemlerinde kullanılmak üzere yüksek performanslı Gönderme ve Gönderme/Alma Modülleri, Önkat Modülleri, Frekans Çeviriciler, Güç Yükselteç Modülleri, Sayısal Frekans Ayrıştırıcılar (DFD), Logaritmik Video Yükselteçler (DLVA), Filtreler, Monolitik Mikrodalga Entegre Devreler (MMIC), İnce Film Tabanlı Bileşenlerinin tasarım ve üretim faaliyetleri yürütülmektedir. Mikrodalga modül üretim yeteneği, ince film ve mikrodalga çok katlı paketleme teknolojileri ile genişletilmiştir.

Mikrodalga modül ve bileşenlerin tasarım ve üretim faaliyetleri 2.000 m2'den daha fazla alana sahip temiz odalarda sürdürülmekte olup, bu konuda dünyanın sayılı merkezlerinden bir olunmuştur.

Gönderme ve Gönderme/Alma Modülleri

Radar ve Elektronik Harp sistemlerinin ihtiyacına yönelik olarak, Elektronik Harp uygulamaları için gönderme (T) ve Radar uygulamaları için gönderme/alma (T/R) modülleri geliştirilmektedir. Gönderme modülleri RF işaretlerin istenilen güç seviyesinde yayınlanmasını, alma modülleri ise bir dış kaynaktan yayınlanıp sisteme ulaşan RF işaretlerin algılanarak sistemin alt birimlerine iletilmesini sağlamaktadır.