Uydu, Hava ve Deniz Haberleşme Sistemleri

​​Uydu Haberleşme Sistemleri askeri birliklerin vazgeçilmez haberleşme araçlarıdır. Komuta kontrol sistemlerinin birer parçası olan emniyetli ses, görüntü ve veri haberleşmesi için kullanılan uydu teknolojilerinin önemi, özellikle sınır ötesi operasyonlar sırasında daha da artmıştır.

Buradan hareketle ASELSAN, sahadaki askeri birliklerle bağlı bulundukları komuta merkezlerinin ve karargahlarla savaş alanındaki komutanlıkların taktik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla en yetkin haberleşme araçlarından birini daha alternatif çözüm olarak ortaya koymaktadır.

ASELSAN, uydu teknolojileri konusunda sahip olduğu Proje Yönetimi, Sistem/Altsistem Tasarımı, Yazılım Geliştirme, Üretim, Test ve Entegrasyon alanlarındaki bilgi ve tecrübesini kullanarak, gerek Askeri ve gerekse de Sivil Uydu Haberleşme Sistemleri ve Uydu Sistemleri çözümleri sunmaktadır.

Türk Savunma Sanayisinin birçok alanında olduğu gibi haberleşme konusunda da önder olan ASELSAN, TSK’nın uydu haberleşmesine yönelik tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi ve bu alandaki teknolojik gelişmelerin takipçisi ve öncüsü olmayı hedeflemektedir.