TLA-2012 Yarışmasında Birincilik Ödülü

7.3.2014

​Elektronik tasarım otomasyon yazılımlarının dünya lideri Mentor Graphics firmasının Baskı Devre Kartı (BDK) Teknolojisi konusunda bu yıl 24.sünü düzenlediği "PCB TECHNOLOGY LEADERSHIP AWARDS-2012" yarışmasında "Savunma, Havacılık ve Uzay" kategorisinde birinciliği kazanan ASELSAN MGEO Grubu, ödülünü 16 Ocak 2013 günü ASELSAN Akyurt Tesisleri'nde düzenlenen törenle teslim almıştır.

Ödül töreni öncesi Genel Müdürümüz Sn. Cengiz ERGENEMAN, MGEO Mühendislik Direktörü Sn. Ahmet Tahsin ÖZGÜL, MGEO Elektronik Tasarım Müdürü Sn. Yüksel SERDAR ve CIMOD Kartı tasarım ekibini ASELSAN Macunköy Tesisleri'nde kabul etmiştir. Kendilerini başarılarından dolayı tebrik ederek takdir belgelerini vermiş ve ASELSAN'ın dünyada daha üst seviyelere tırmanmasının önemine değinmiştir.

Aynı gün ASELSAN Akyurt Tesisleri'nde düzenlenen törenle, "PCB TECHNOLOGY LEADERSHIP AWARDS-2012" yarışmasında kazanılan birincilik ödülü Mentor Graphics firmasının Türkiye temsilcisi CDT A.Ş.'nin Genel Müdürü Sn. Alpay GÖĞÜŞ tarafından MGEO Grup Başkanı Sn. Özcan KAHRAMANGİL'i temsilen MGEO Üretim Direktörü Sn. Hadi GÜNGÖR'e takdim edilmiştir.

"Mentor Graphics PCB Technology Leadership Awards", Baskı Devre Kartı (BDK) Tasarımı alanında, endüstride ödül verilen tek yarışma organizasyonudur. Dünya üzerinde Mentor Graphics BDK tasarım yazılım paketleri ile geliştirme yapan firmaların

  • Computers, Blade&Servers, Memory Systems
  • Consumer Electronics&Handhelds
  • Industrial Control, Instrumentation, Security&Medical
  • Military&Aerospace
  • Telecom, Network Controllers, Line Cards
  • Transportation&Automotive

kategorilerinde katılabildiği bu yarışma 24 yıldır düzenlenmekte olup, bu sene yarışmaya katılan tüm tasarımlar toplamda 267 yıllık endüstri ve 164 yıllık BDK tecrübesine sahip 6 kişilik özel ve bağımsız jüri tarafından değerlendirilmiştir.

Bu seneki yarışmaya MGEO Elektronik Tasarım Müdürlüğü, "Savunma, Havacılık ve Uzay" kategorisinde altı (6) farklı BDK tasarımı ile katılmış ve bu kategorideki birinciliği CIMOD Kartı ile ASELSAN MGEO Grubu kazanmıştır. Yarışmanın sonucu 16 Ekim 2012 tarihinde Mentor Graphics tarafından açıklanmıştır.

Son dört yılda, "Savunma, Havacılık ve Uzay" kategorisinde General Electric, General Dynamics ve DRS firmalarının birincilik kazandığı, Selex-Galileo, Astrium ve L3 firmalarının ise dereceye girdiği yarışmada, bu yıl ASELSAN İsrail'in IAI Elta firmasını geride bırakarak birinci olmuştur.

“Savunma Havacılık ve Uzay” Kategorisinde Son Beş Yılda Dereceye Giren Firmalar​​​​​ ​ ​ ​
2012201120102009​​2008
1. ASELSAN1. General Electric1. General Dynamics1. General Electric1. DRS
2. IAI, Elta2. Selex-Galileo2. Astrium2. General Dynamics2. L3