Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışmasında ASELSAN Adına Gurur Verici Tablo!

12.3.2014

​ODTÜ ve ODTÜ Teknokent tarafından düzenlenen ve ASELSAN'ın da Savunma Sanayi Kategorisinde destek verdiği "Yeni Fikirler Yeni İşler" yarışmasının finali 9 Kasım 2013'te ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. MGEO grubu Mekanik / Optik Tasarım Müdürlüğü'nde çalışan personellerimiz Ahmet BODUR ve Yusuf DABAKOĞLU'nun önderliğinde kurulan Orion ekibi  ve HBT grubu Tedarik ve Üretim Kalite Güvence Müdürlüğü'nde çalışan personellerimiz Anıl KODAL'ın kurucusu, Umut ÇINGI'nın ise teknik danışmanı olduğu "Z5 Team"  , 777 takım arasından finalist olan 11 takım arasında yer almış ve "Yeni Fikirler Yeni İşler"  yarışmasında ödül kazanmışlardır. 

ASELSAN Genel Müdürü Cengiz ERGENEMAN, ASELSAN Özel Ödülü'nü Fonksiyonel Yüzeyler ekibine takdim etmiştir.

ORION Ekibi

Orion takımı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin düzenlediği "Yeni Fikirler Yeni İşler" yarışmasında "Manyetoreolojik Gerçek Zaman Sönümleyici Sistem" projesiyle "Genel" ve "Savunma Sanayi" kategorilerinde finale yükselme başarısını gösteren tek proje ekibi olarak "Ostim Özel Ödülü" ve "Savunma Sanayii Müsteşarlığı İkincilik Ödülü" kazanmışlardır.

yeni_fikirler_1a.jpg

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan AYDIN, OSTİM Özel Ödülü'nü Orion ekibine takdim ediyor.

ORION Ekibi

Savunma Sanayii Müsteşarlığı İkincilik Ödülü

yeni_fikirler_2.jpg

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad BAYAR, Savunma Sanayii Müsteşarlığı İkincilik Ödülü'nü Orion ekibine takdim ediyor.

Z5-Team Ekibi

Anıl KODAL ve Umut ÇINGI' nın kurduğu "Z5-Team" takımı da aynı yarışmasında  "Müdahalesiz Kan Şekeri Ölçümü" projesiyle OSTİM Jüri Özel Ödülü'nü kazanmıştır. Proje kapsamında kan örneğine ihtiyaç duyulmadan noninvazif kan şekeri ölçümü yapılması ve kan şekerinin düzenli olarak izlenmesi hedeflenmektedir.

yeni_fikirler_3.jpg

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan AYDIN, OSTİM Jüri Özel Ödülü'nü Z5-Team ekibine takdim ediyor.