EN

2121 Emniyetli VoIP Telefon

2121 Emniyetli VOIP Terminali IP Şebekeler üzerinden eş zamanlı olarak IP tabanlı Ses ve IP veri haberleşmesini destekleyen kriptolu haberleşme cihazıdır.

2121 Emniyetli VOIP Terminali ASELSAN tarafından milli olarak geliştirilmiştir. Cihaz, kriptolu ses ve veri haberleşmesine olanak sağlamaktadır. Cihaz tasarlanırken farklı kripto algoritmalarının yüklenebilmesine ve geliştirilebilmesine uygun bir mimari kullanılmıştır. 2121 Emniyetli VOIP Terminalinde bulunan geliştirilebilir yazılım mimarisi sayesinde NATO SCIP (Secure Communication Interface Protocol) protokolü ve farklı kripto algoritmaları uygulanabilir olmaktadır.

2121 Emniyetli VOIP Terminali uzaktan anahtar yükleme, anahtar silme, alarm takibi ve cihazı devre dışı bırakmak gibi kriptografik yönetim yetenekleri sahiptir.

2121 Emniyetli VOIP Terminali zor koşullarda kullanılmak üzere MIL-STD-810F çevre koşulları askeri standartlarına ve MIL-STD-461 EMI/EMC askeri standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede taktik alanda karşılaşılacak zorlu çevre koşullarında emniyetli haberleşmeyi kesintisiz sağlayabilmektedir.

Cihaz SIP tabanlı ses sunucularına kayıtlanarak veya herhangi bir sunucuya kayıtlanmadan kriptosuz ses haberleşmesi de yapabilir.

Diğer Özellikler:

  • Power over Ethernet (IEEE 802.3af) desteği
  • Karşı terminal tipine göre ses kodlayıcı seçimi: MELP-e, PCM, CELP, G.729
  • QoS İşaretlemesi (DSCP)
  • IP Terminal Bağlantı Arayüzü - (IEEE 802.3 10/100 Mbps Ethernet)
  • DHCP Server ve DHCP Client özelliği