EN

9671 HF Gemi-Sabit Merkez Yazılım Tabanlı Telsiz Ailesi

9671 HF yeni nesil yazılım tabanlı telsizler 1.6-30 MHz frekans bandını kapsamaktadır. Yazılım ile düzenlenebilir mimari yapısı sayesinde frekans atlama dahil değişik dalga şekillerini destekleme imkanı sunar. Ufuk ötesi haberleşme NATO  STANAG ve Askeri Standartları kullanan son teknolojik yapı ile sağlanmaktadır. Farklı dalga şekilleri ve çalışma modlarının kullanımı ile çok olumsuz HF kanal koşullarında bile haberleşme imkanı sağlanır. Otomatik Kanal Seçimi ve Otomatik Link Kurma teknolojileri ile HF kullanımı kolaylaşmış ve iyi eğitimli ve tecrübeli operatöre ihtiyaç azaltılmıştır.

9671 HF Yazılım tabanlı telsiz temel olarak aşağıdaki modülasyonları destekler.

USB, LSB, ISB, AME, AM and CW

Telsiz içerisinde sayısal modem bulunmaktadır. Telsizin içerinde bulunan modem değişik NATO STANAG ve Askeri Standartlara uyumlu olarak çalışmaktadır. Önceden belirlenmiş sabit bir frekans üzerinden ses ve data haberleşme yapma özelliğine ilave olarak, otomatik kanal seçim yöntemi ile kullanılabilir frekans belirlenerek haberleşme sağlanmaktadır. Frekans atlama özelliği ile kasıtlı veya kasıtsız müdahaleler altında haberleşme yapabilme yeteneği sunulmaktadır.

9671 HF telsiz dahili modemi (fiziksel seviye olarak) sayısal veri dalga şekilleri, Otomatik Link Kurma ve Frekans atlama özelliklerini desteklemektedir.

Sayısal ses kodlama MELPe ses kodlayıcı ile 600, 1200 veya 2400 bps hızları desteklemektedir. Sayısal ses dahili kripto ile kriptolanmakta, veri haberleşmesi kriptolu veya açık olarak yapılabilmektedir. Elektronik koruma tedbiri olarak Frekans Atlama modu sayısal ses ve veri transferi için kullanılmaktadır.

9671 HF Telsiz ailesi 150W, 400W ve 1000W olarak deniz platformları ve sabit merkez istasyonlarında kullanılmak için üç konfigürasyona sahiptir. Telsiz deniz platformları ve sabit merkez istasyonlarında kullanılmak üzere gerekli arayüzlere sahiptir.