EN

6670 IP İç Haberleşme Sistemi

Özgün tasarım olarak geliştirilen 6670 İç Haberleşme Sistemi (İHS-6670); askerin araç içerisinde iletişim kurmasını sağlayacak IP tabanlı bir haberleşme çözümü sunmaktadır.

İHS-6670, taktik sahada, mobil platformlardaki (Tank, ZMA, ZPT, Komuta-Kontrol, Keşif, Haberci, vb. araçlar) personele platform içinde veya dışında kendi aralarında haberleşme imkanı sağlar. Platformda sisteme bağlı bulunan çeşitli telsizler üzerinden ses ve veri haberleşme ihtiyaçlarını, sayısal elektronik anahtarlama alt yapısı ile gerçekleştirmektedir.

İHS-6670 aktif gürültü bastırma teknikleri ile gürültülü araçlarda bile açık, anlaşılır bir ses haberleşmesi sağlamaktadır. Sistem, ZAMBAK Başlık Takımı ile uyumlu çalışabilmektedir.

İHS-6670, IP tabanlı olması sayesinde kullanıcı personel sayısının artmasına kolaylıkla imkan vermektedir. Sistemde kullanıcılara farklı yetkilendirmeler tanımlanabilmekte ve sistem, kullanım amacına uygun olarak kolaylıkla konfigüre edilebilmektedir.

İHS-6670, aynı anda ses ve veri haberleşmesini birbirini etkilemeden anahtarlayabilecek esnek bir yapı sunmaktadır.

İHS-6670, MIL-STD-810F'de tanımlı çevre koşulları ve MIL-STD-461E'de tanımlı EMI/EMC şartlarında sorunsuz olarak çalışabilme imkanı sunmaktadır.

Platform projelerinin vazgeçilmezi olacak İHS-6670, platformun tüm haberleşme gereksinimlerini ASELSAN telsizlerinde mevcut milli dalga şekilleriyle (Darbant/Genişbant) uyumlu olarak karşılamakta, ayrıca ASELSAN telsizlerinin yanı sıra envanterdeki diğer IP tabanlı sistemlerle ve muadil yabancı telsizlerle de uyum sağlayabilmektedir.