EN

Askeri G.SHDSL Modemler

Aselsan 6542 ATM Cihazları, IPv4 tabanlı bir ağ yapısında anahtarlama (Switching) ve yönlendirme (Routing) işlevlerini yerine getirmek için tamamen yerli imkânlar ile tasarlanmış askeri L3 yönlendirme cihazlarıdır. Cihazlarda kullanılan bütün konektörler ve malzeme taktik saha gereksinimleri göz önünde tutularak belirlenmiştir.

ATM cihazları Çok Kanallı merkezi birim ve Tek Kanallı uç birim olmak üzere iki birimden oluşmaktadır.

ATM ÇK (Çok Kanallı) üzerinde 16 adet Ethernet (10/ 100 Base Tx) portu ve 16 adet ITU G.991.2 SHDSL portu bulunmaktadır. ATM TK (Tek Kanallı) üzerinde 4 adet Ethernet (10/ 100 Base Tx) portu ve 1 adet ITU G.991.2 SHDSL portu bulunmaktadır.

ITU G.991.2 SHDSL arayüzü kullanılarak simetrik olarak, var olan WD-1-TT kablo alt yapısı üzerinden, geniş bant isteyen çok farklı uygulamalar (görüntü aktarma, ses veya veri haberleşmesi) için IPv4 altyapısı sağlanır.

ATM Cihazı zor koşullarda kullanılmak üzere MIL-STD-810F çevre koşulları askeri standartlarına ve MIL-STD-461 EMI/EMC askeri standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede taktik alanda karşılaşılacak zorlu çevre koşullarında haberleşmeyi kesintisiz sağlayabilmektedir.