EN

9661 V/UHF Kara Telsiz Ailesi

PRC/VRC-9661 Yazılım Tabanlı Telsizler, VHF ve UHF bantlarında (30-512 MHz) EKT (haberleşme emniyeti ve gönderme emniyeti) korumalı, frekans atlamalı, kriptolu ve açık ses/veri haberleşmesine olanak sağlamak üzere tasarlanmış taktik telsizlerdir.

Yazılım tabanlı özelliği sayesinde;

  • Kısa ve orta menzilli taktik telsiz haberleşmesi (CNR-Combat Net Radio), yüksek hızda veri haberleşmesi sağlayan Geniş Bant Paket Telsiz haberleşmesi (WBNR – wideband network radio) ve ileri Elektronik Koruma Tedbirleri aynı donanım ile karşılanmaktadır,
  • Telsizde bulunan dalga şekilleri güncellenebilmektedir
  • Yeni dalga şekilleri ve özellikler eklenebilmektedir.
  • Tek bir donanım üzerinde farklı dalga şekilleri kullanarak taktik sahada farklı birliklerin birbirleri ile haberleşmesine olanak sağlar.
  • 9661 V/UHF telsizler, taktik sahada kullanıcıların kesintisiz ses, yüksek hızlı veri ve video haberleşmesini sağlamasının yanı sıra durumsal farkındalık uygulamalarına da destek verir. 30-512 MHz'lik geniş çalışma bandı ve yüksek seviye elektronik harp koruma tedbirleri, elektronik tehditler karşısında geleneksel telsizlere göre çok daha yüksek beka kabiliyeti kazandırır.

9661 V/UHF telsizler, MIL-STD-810F çevre koşulları standardına ve MIL-STD-461E EMI/EMC standartlarına uyumlu olarak tasarlanmıştır.