EN

4700 Mobil Tekrarlayıcı Telsiz Ailesi

Telsiz haberleşmesinde tekrarlayıcı telsizlere kapsama alanını genişletmek için ihtiyaç duyulur. Herhangi bir haberleşme sisteminin kapsama alanı içerisindeyken baz istasyonları telsizden aldığı sesi ve veriyi tekrar eder. Sistemin kapsama alanı dışında ise telsizlerin daha uzun mesafelerde haberleşmesi istendiğinde sesi ve veriyi tekrar etmesi için mobil tekrarlayıcı telsizler kullanılır.

Sistemin kapsama alanı dışına çıkılmasını zorunlu kalan operasyon, arama-kurtarma vb. durumlar için kullanılan mobil tekrarlayıcı telsizin kolay taşınabilmesi ve hızlı kurulabilmesi kritik öneme sahiptir. ASELSAN’ın ürün portföyünde bulunan 4700 mobil tekrarlayıcı telsizler, bu kullanım senaryoları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Bu mobil tekrarlayıcı telsizlerin

  • "4700 Modüler Mobil Tekrarlayıcı Telsiz” ve
  • “4700 Kompakt Mobil Tekrarlayıcı Telsiz”

olmak üzere iki farklı mekanik tasarımı bulunmaktadır.

“4700 Modüler Mobil Tekrarlayıcı Telsiz” için VHF ve UHF bantlarında APCO25 ve DMR standartlarında çalışan modeller bulunurken, “4700 Kompakt Mobil Tekrarlayıcı Telsiz” için ise sadece VHF bandında APCO25 ve SK2 (ASELSAN’ın özgün haberleşme protokolü) haberleşme protokollerinde çalışan modeller bulunmaktadır.