EN

4900 Atlas El Telsizi Ailesi

Dünyanın ilk entegre harita uygulamasına sahip olan telsizi

  • 4900 Atlas El Telsizi üzerinde bulunan harita uygulaması aracılığıyla;
  •  vektör ve raster haritalar görüntülenebilir,
  • anlık hız ve yön bilgileri izlenebilir,
  • yol tarifi alınabilir (navigasyon),
  • izlemeye yetkili olunan diğer GPS'li telsizler anlık olarak harita üzerinde takip edilebilir.

Kamu güvenliği alanında çalışan ekiplerin sahadaki koordinasyonunu arttıracak olan bu özelliklerden faydalanmak için PC, navigasyon cihazı vb. cihazlara ihtiyaç duymadan sadece el telsizi kullanmak, acil durumlarda hız ve esneklik sağlamaktadır. 8GB'lık hafızası, dahili GPS modülü, gün ışığında okunabilen 2.4" renkli ekranı ve zorlu çevre koşullarına dayanıklılığı ile 4900 Atlas El Telsizi, kullanıcıların birçok farklı senaryoda harita uygulaması kullanımı için ihtiyaç duyduğu yapıyı sunar.

ARM tabanlı işlemciye ve Linux işletim sistemine sahip olan bu telsiz, harita uygulaması dışında veri uygulamaları, not defteri, takvim, galeri, müzik çalar gibi uygulamalara da sahiptir. Kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına göre farklı uygulamalarla zenginleştirilebilecek yapıdadır. Arayüzü, kullanım kolaylığı sağlamakta ve birçok farklı dili destekleyebilmektedir.  Sunduğu bu özellikleri destekleyecek şekilde 2600mAh'lik bataryası ile uzun süreli bir kullanıma olanak sağlar. Ayrıca USB konnektörü bulunduğu için dosya aktarımı ve programlama işlevleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

4900 Atlas El Telsizi dual-bant ve çok sistemli yapıda (APCO+SK2) çalışır. Çok sistemli yapı konfigürasyonu müşteri ihtiyaçlarına göre kararlaştırılıp üretilebilir. Aynı cihaz, donanım ve yazılım değişikliği gerektirmeksizin hem VHF hem de UHF bantlarında çalışabilir. (Sadece VHF ve sadece UHF bandında çalışan modeller de mevcuttur.) Sayısal kanallarda ASELSAN'ın geliştirdiği SK2 haberleşme protokolünü, APCO konvansiyonel, APCO trunk ve APCO direkt mod kullanımları desteklemesinin yanı sıra analog kanallarda da haberleşme yeteneğine sahiptir. Sayısal kanallar için kullanıcının isteğine göre yazılımsal kripto ya da donanımsal kripto desteği eklenebilmektedir.

4900 Atlas El Telsizi masaüstü şarj cihazı, araçta şarj cihazı, klips gibi yan birimlere sahiptir. Ayrıca birçok farklı ses aksesuarı ile çalışabilmektedir.

Zorlu çevre koşullarına dayanıklı ve ergonomik yapısının yanı sıra kullanıcılara sunduğu çeşitli uygulamalarla fark yaratan 4900 Atlas El Telsizi, telsiz dünyasına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Aldığı ödüllerle yenilikçiliğini kanıtlamıştır.