EN

4900 Atlas Sabit Merkez Telsizi Ailesi

Gelişmiş Kompakt Tasarım

Tekrarlayıcı Telsiz Olarak Kullanım

4900 Atlas Sabit Merkez Telsizi, kamu güvenliği haberleşme sistemlerinin harekat merkezi, çağrı merkezi gibi birimlerinde görev alan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Masa üzerine yerleştirildiğinde ağırlık ve ebat olarak olarak diğer sabit merkez telsizlerinden çok daha rahat bir kullanım olanağı sunar. Ayrıca gövdenin farklı bir konuma monte edilip ekran, alfanümerik tuş takımı, bas-konuş (PTT) mandalı, mikrofon ve hoparlörü bulunan Masa Tipi Kontrol Başlığı’nın gövdeye kablo ile bağlandığı kullanım şekli de mevcuttur.

Donanım ve yazılım değişikliği gerekmeksizin aynı cihaz hem VHF hem de UHF bandında kullanılabilir. Benzer şekilde donanım ve yazılım değişikliği olmaksızın sadece mod seçimi yapılarak APCO Konvansiyonel, APCO Trunk ve ASELSAN’ın geliştirdiği SK2 sayısal haberleşme sistemlerinde çalışabilir. 

Görevli ekipler arasındaki haberleşmenin devam   edebilmesi   için   ihtiyaç    duyulması halinde sistem dışı (simpleks ya da direkt mod) sayısal ve analog kanallarda çalışabilir.

Desteklenen tüm sayısal kanallarda sayısal temiz, yazılımsal kriptolu, donanımsal kriptolu alma-gönderme yapabilir.

Merkezdeki PC’lere bağlanarak veri haberleşmesi yapabileceği gibi Yerleştirme Yuvası ve Tablet Kontrol Başlığı kullanılıp PC’ye ihtiyaç olmadan da veri haberleşmesi yapabilir.

4900 Sabit Merkez Telsizi yüksek sıcaklık, düşük sıcaklık, yağmur, toz gibi zorlu çevresel koşullara dayanıklı yapısı ile acil durumlarda çalışmasını kesintisiz olarak sürdürür.

Yüksek çıkış gücü, kompakt yapısı, zorlu çevre koşullarına dayanıklı olması sayesinde 4900 Sabit Merkez Telsizi sadece yazılım değişikliği yapılarak sabit ve mobil sitelerde tekrarlayıcı telsiz (röle) olarak kullanılabilir. Tekrarlayıcı telsiz olarak kullanılan durumda isteğe bağlı olarak fan eklenebilir.

4900 Sabit Merkez Telsizi konfigürasyonlarında telsiz gövdesi olarak ASELSAN’ın özgün tasarımı olan “Mobil Almaç-Göndermeç ve Tekrarlayıcı Telsiz Ekipmanı (MATE)” kullanılır. Bu cihaz basit seviyedeki donanımsal ve yazılımsal değişikliklerle farklı senaryolarda farklı işlevler için kullanılabilir.