EN

Sıralamalar

ASELSAN, dünyanın büyük savunma sanayi kuruluşları listesinde 2017 yılında 57'nci sırada yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşu olan ASELSAN, Amerika Birleşik Devletleri merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi tarafından yayınlanan listede her yıl daha üst sıralara çıkmaktadır.

Dünyanın ilk 100 savunma sanayii şirketi (Defense News Top 100) listesine 2006 yılında 93'üncü sıradan giren ASELSAN, üslendiği projeleri ile başarı grafiğini giderek yükselterek 2016 yılında 58'nci sırada yer edinmişti. 2017 yılında ise, ASELSAN, bir milyar doları aşan cirosu ile yükselişini sürdürerek 57'nci sırada yer almıştır.  Defense News dergisi tarafından her yıl bir önceki yılın savunma satışları baz alınarak yayınlanmakta olan ''Defense News Top 100'' dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilmektedir. Türk ordusunun elektronik cihaz ve sistem alanında en önemli kaynağı olan ASELSAN, listede daha yukarıda yer almak için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

İstanbul Sanayi Odası'nın 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının sonuçlarına göre ASELSAN yükselerek 20.sırada yerini aldı.