EN

Haberler

BLOOMBERG BUSİNESSwEEK EN GÖZDE ŞİRKETLER ARAŞTIRMASI SONUÇLARINDA ASELSAN 9

Bloomberg Businessweek Türkiye ve Realta Danışmanlık tarafından bu yıl altıncısı yapılan ‘En Gözde Şirketler’ araştırması kapsamında 89 üniversiteden 18.635 öğrenci, en beğendikleri şirketleri belirledi.

ASELSAN, araştırmada değerlendirilen 235 şirket içerisinden sıyrılıp, yükselen grafiğini sürdürerek 9. sırada yerini aldı.

Bloomberg Businessweek Dergisi’de 6 Nisan’da yayınlanan makalede ASELSAN ile ilgili şunlar belirtiliyor;

“Geçen seneki araştırmanın ‘sürprizlerinden’ biriydi 4 bin 500 çalışanlı savunma sanayi şirketi ASELSAN. Listeye ilk defa 11. sıradan giren kuruluş, bu yıl iki basamak yükseldi. ASELSAN İnsan Kaynakları Müdürü Devrim AKSU, istihdamda 2013 başından bugüne yüzde 4’lük bir artış gerçekleştirdiklerini ve 2013 yılı içinde işe başlayan çalışanların yaklaşık %23’ünün yeni mezunlardan oluştuğunu belirtiyor. 2014 yılında da benzer bir senaryo öngörüyor ASELSAN. Güçlü yan haklar ve ücretlendirme politikaları ile Türkiye’nin en çok tercih edilen savunma sanayi şirketi ASELSAN, düzenli ücret araştırmaları ile ücret politikasını sürekli güçlendiriyor.

“ Bu çerçevede yeni mezunlarımızın oldukça iyi bir ücret alarak iş hayatına adım atmalarını sağladığımızı söyleyebiliriz” diyor AKSU.

Ancak öğrenciler açısından tek gerekçe yüksek gelirler değil. ASELSAN yapılan son araştırmalara göre dünya savunma sanayi devler liginde 74. sıraya yükselmiş durumda. Türkiye’de ise Ar-Ge’ye yaptığı yatırım ve ayırdığı işgücü ile birinci sıraya oturan şirket, Y kuşağının merak ve gelişim arzusunu karşılayabileceği en ideal şirketlerden biri.​"​

Son Eklenen Haberler