EN

Haberler

UNİVERSUM 2014 YILI İDEAL İŞVEREN ARAŞTIRMASI

Dünyanın 35 ülkesinde 500 binin üzerinde üniversite öğrencisinin ideal işveren algısı üzerine araştırmalar yapan Universum’un Türkiye’de 30 üniversiteden yaklaşık 19 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiği “2014 Yılı İdeal İşveren Araştırması” bulgularına göre ASELSAN Mühendislik / IT kategorisinde 1. Sırada yer aldı.

Universum, Türkiye'de öğrenimini sürdüren 19 binin​ üzerinde öğrencinin kariyer beklentileri ve tercihleri doğrultusunda Türkiye'nin 2014 yılı İdeal İşverenleri Listesini paylaştı.

Mühendislik/IT öğrencileri arasında geçtiğimiz yıl 3. sırada yer alan ASELSAN, bu yıl Google ve Microsoft'u geride bırakarak ilk sırayı aldı.


Dinamo Danışmanlık Yönetici Ortağı ve Universum Orta Doğu Direktörü Evrim Kuran'a göre, Türkiye'nin İdeal İşverenleri 2014 Araştırması, hedef kitlesi olan Y kuşağı kaynağına erişmek isteyen şirketler için yapılacaklar listesindeki maddelerin artışına işaret ediyor.

2014 yılında gençler; ideal şirket tanımını "Güven veren, insana saygı duyan, yaratıcı ve dinamik düşünceyi destekleyen ve gerçek anlamda küresel bir şirket" olarak yapıyor.


"Profesyonel eğitim ve gelişim olanakları" geçtiğimiz sene olduğu gibi yine işverenin sunabileceği en değerli olanaklardan biri olarak algılanıyor.​


Son Eklenen Haberler