EN

Merak Ettikleriniz

01.02.2014 tarihinden önce iş başvurusu yapan adaylarımızın başvuruları da sistemimizde saklanmaktadır. Ancak bu adaylarımızın, başvurularını güncellemek istedikleri takdirde, yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir.

ASELSAN’da meslek lisesi mezunu adaylarımızı değerlendirebileceğimiz iş fırsatları bulunmaktadır. Ancak düz lise mezunlarına yönelik bir istihdam ihtiyacımız bulunmamaktadır.

ASELSAN’da bu kapsamda bir çalışan istihdam edilmemektedir.

ASELSAN’a yapılan başvurular yetenek havuzumuzda yer almakta, ASELSAN bünyesinde oluşan iş fırsatları için bu havuzda yer alan kişiler değerlendirmeye çağırılmaktadır. Yetenek havuzumuzu zenginleştirmek ve/veya belirli bir uzmanlık alanında görev alacak adaylar için sosyal medyada ve web sayfamız aracılığı ile duyuru yapabilmekteyiz.

Teknisyenlik alımları için belirlenmiş bir sınav takvimi bulunmamaktadır. Sınav uygulamaları şirket ihtiyaçları doğrultusunda yapılmaktadır.

Başvuru yapmanız gerekmekte olup, özgeçmişinizi başvurunuzun içine ekleyebilirsiniz.

Başvurular web sitemiz aracılığıyla 1-28 Şubat tarihleri arasında yapılır.

Başvurular web sitemiz aracılığıyla 1-31 Mart tarihleri arasında yapılır.

​Her ay yapılan değerlendirmeler sonucu işe alım koşullarımıza uygun olmayan adaylara e-posta aracılığı ile dönüş yapılmaktadır. ASELSAN’daki işgücü talepleri doğrultusunda değerlendirmeye alınan adaylara İnsan Kaynakları İşe Alma ve Yerleştirme Şefliği tarafından ulaşılır. Bu doğrultuda, adayın tekrar ayrıca aramasına gerek kalmaz.

ASELSAN’da yıllık izin hakkı birinci çalışma yılının sonunda hak edilmektedir. Ancak çalışanlarımız ihtiyaçları doğrultusunda ve yöneticisinin onayı ile yıllık izin hak ediş tarihinden önce eksi bakiyeye düşmek suretiyle hak edecekleri izinleri önceden kullanabilmektedirler.


Şirketimizde uygulanan izin hakları şu şekildedir:


1 - 5 yıl; 15 gün

6-15 yıl; 20 gün

15 yıl üzeri; 26 gün

​Emekli kimliği almak için dilekçe yazmak suretiyle İnsan Kaynaklarına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu takiben en kısa sürede kimliğiniz hazırlanarak tarafınıza iletilecektir.

​Eğer web sitesinde sorularınızın cevabına ulaşamıyorsanız, ik@aselsan.com.tr adresine sorularınızı dile getiren bir e-posta gönderebilirsiniz. En geç bir hafta içerisinde size geri dönülecektir.​