EN

Merak Ettikleriniz


---İş ilanlarınıza nereden ulaşabiliriz?

www.aselsan.com.tr üzerinden “Kariyer” başlığından açık pozisyonlarımızı görüntüleyebilir ve genel başvurunuzu bizlere iletebilirsiniz. Ek olarak, Kariyer.net ve Linkedin üzerinden ilanlarımızı takip edebilirsiniz.

---İşe alım / staj / mesleki eğitim başvuruları ne zaman açılıyor?

İşe alım kapsamında belirlenmiş bir başvuru tarihimiz olmamakla birlikte https://login.aselsan.com.tr/login.aspx?app=ISBASVURU üzerinden iş başvurunuzu iletebilirsiniz. İhtiyaçlarımız doğrultusunda internet sayfamızdan, Kariyer.net ve Linkedin üzerinden yayınladığımız ilanlarımızı takip edebilirsiniz.

Üniversite stajları için ise başvuru tarihleri ve koşulları ilgili yıl için internet sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılacak duyuruları takip edebilir ve duyurulan tarihler arasında vizyonergenc.com sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Meslek Programında okuyan öğrenciler ATİK Programı (işletmede beceri eğitimi) için web sitemiz aracılığıyla 1-28 Şubat tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

)

)

)

---A Yetenek için koşullar nelerdir?

A Yetenek adaylarımızın ilk olarak işe alım kriterlerimizi sağlaması beklenmektedir. Sonrasında ise, adaylarımız aşamalı sınav/mülakat vb. değerlendirme süreçlerine dahil olmaktadır. Sürecimizle ilgili detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilir, başvuru koşulları ve tarihlerini sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

---A Yetenek programına İİBF öğrencileri de katılabilir mi?

A Yetenek programı değerlendirme sürecimize İİBF öğrencileri de katılabilmektedir. Adaylarımızın ilk olarak işe alım kriterlerimizi sağlaması beklenmektedir. Sonrasında ise, adaylarımız aşamalı sınav/mülakat vb. değerlendirme süreçlerine dahil olmaktadır. Sürecimizle ilgili detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilir, başvuru koşulları ve tarihlerini sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

)

)

---Mülakatlarda nelere dikkat ediyorsunuz?

Mülakat sürecine dahil olan adaylarımızın, pozisyona uygunluğu değerlendirileceğinden temel ve teknik yetkinliklerini, hedeflerini, beklentilerini, akademik ve sosyal özelliklerini doğru ve net bir şekilde ifade etmesini bekliyoruz. Görev tanımının gereklerini karşılayan adaylarımızın kendilerini sürekli geliştirmeyi hedefleyerek öğrenmeye açık bir bakış açısında olması da kendilerini bir adım öne taşıyacaktır.

---İngilizce çok önemli mi? Mülakatlar İngilizce mi?

İşe alım kriterlerimiz kapsamında adaylarımızın eğitim dili %100 İngilizce olan ve görev tanımı gereklerini karşılayan Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora derecesine sahip olmaları ya da ASELSAN sayfasında belirtilen yabancı dil sınav kriterlerinden herhangi birini sağlamaları beklenmektedir. Mülakatlar Türkçe olarak yürütülmekte olup, pozisyonun gereklerine göre İngilizce mülakatlar da yapılabilmektedir.

---İşe alım mülakatlarınız kaç aşamadan oluşuyor? Bu aşamalar neler?

İşe alım mülakatlarımız İnsan Kaynakları ve teknik ekiplerin katılımıyla gerçekleştirilmekte olup, pozisyonun gereklerine ve niteliklerine göre aşamaları farklılık gösterebilmektedir. Bir üst yönetici(ler) ile mülakat planlaması yapılabilmektedir.

)

)

)

---CV'de dikkat ettiğiniz noktalar neler, ne tavsiye edersiniz?

Açık, sade ve anlaşılır olması; akademik başarılarınızın, katılmış olduğunuz projelerinizin, deneyimlerinizin ve yürütmekte olduğunuz sosyal faaliyetlerinizin de özgeçmişinizde doğru bir şekilde yer alması faydalı olacaktır.

---İşe alım sürecinde ASELSAN olarak dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?

Aday seçme ve değerlendirme süreçlerimizde, işe alım kriterlerimizi sağlayan adaylarımızı yetkinliklerinin ve beklentilerinin aranılan pozisyon niteliklerine uygunluklarını değerlendirmek üzere mülakat sürecine dahil ediyoruz. Mülakat sürecine dahil olan adaylarımızın, pozisyona uygunluğu değerlendirileceğinden temel ve teknik yetkinliklerini, hedeflerini, beklentilerini, akademik ve sosyal özelliklerini doğru ve net bir şekilde ifade etmesini ve ASELSAN değerleri ile uyumlu olmasını bekliyoruz. Akademik başarıların yanı sıra sosyal açıdan da adaylarımızın kendilerini geliştirmeleri ve sürekli öğrenmeye açık olmaları da beklediğimiz diğer konular arasında yer almaktadır.

)

)

)

Eğer web sitesinde sorularınızın cevaplarına ulaşamıyorsanız, ik@aselsan.com.tr adresine sorularınızı dile getiren bir e-posta gönderebilirsiniz.

)

)

)