EN

Haberler

ASELSANIN MİKES İLE DEVRALMA YOLUYLA BİRLEŞMESİNE İLİŞKİN TSKGVYE BAŞVURUSU 952014

Özel Durum Açıklaması 

Şirketimiz Yönetim Kurulu 30.04.2014 tarihinde ASELSAN ile MİKES'in kolaylaştırılmış usulde birleşmesine ve gerekli işlemler için alınan Yönetim Kurulu kararının Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TSKGV) gönderilmesine karar vermiştir. Bu kapsamda Şirketimiz, Esas Sözleşmesi'nin 13.maddesinin (y) bendi gereğince; 09.05.2014 tarihinde hakim ortağımız TSKGV'ye "Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, devralma şeklinde ve kolaylaştırılmış usulde birleşme" yapabilmek için başvuruda bulunmuştur. 

ASELSAN, MİKES'in %96,365 oranında payına sahip olup; MİKES, ASELSAN'ın mali tablolarında konsolidasyona tabi bağlı ortaklığıdır. 

Şirketimizin tüm radar, elektronik harp ve istihbarat sistemlerine ilişkin faaliyetlerinin 2014 yılı içerisinde tamamlanacak Gölbaşı yerleşkesinde toplanması ve MİKES'in mevcut faaliyet alanlarının da ağırlıklı olarak radar, elektronik harp ve istihbarat faaliyet alanları ile benzer ve tamamlayıcı olması nedenleriyle devralma şeklinde birleşmenin önemli ölçüde sinerji ve verimlilik artışı sağlayacağı değerlendirilmektedir.

Son Eklenen Haberler