EN

2122 Yeni Nesil Emniyetli VOIP Terminali

2122 Yeni Nesil Emniyetli VOIP Terminali IP Şebekeler üzerinden eş zamanlı olarak IP tabanlı Ses, Görüntü ve IP veri haberleşmesini destekleyen kriptolu haberleşme cihazıdır.

2122 Yeni Nesil Emniyetli VOIP Terminali, tasarımında yapılan iyileştirmeler ile selefinde bulunan yeteneklere ek olarak dahili kamera, dahili USB arayüzü, kulaklık girişi  gibi yeni arayüzlere sahip oldu. Tasarımında ortak kullanım ve taşınabilirlik ön planda tutularak yapılan geliştirmeler, cihazın Taktik ve Stratejik şebekelerde kullanılabilecek çok daha küçük, hafif (yaklaşık 1.5 kg) ve ergonomik bir yapıya sahip olmasını sağladı. Cihaz Üzerinde bulunan dahili kamera sayesinde üçüncü parti uygulama  ve aksesuarlara ihtiyaç duymadan kullanıcılara görüntülü görüşme olanağı sunmaktadır.

2122 Yeni Nesil Emniyetli VOIP Terminali ASELSAN tarafından milli olarak geliştirilmiştir. Cihaz, kriptolu ses ve veri haberleşmesine olanak sağlamaktadır. Cihaz tasarlanırken farklı kripto algoritmalarının yüklenebilmesine ve geliştirilebilmesine uygun bir mimari kullanılmıştır. 2121 Emniyetli VOIP Terminalinde bulunan geliştirilebilir yazılım mimarisi sayesinde NATO SCIP (Secure Communication Interface Protocol) protokolü ve farklı kripto algoritmaları uygulanabilir olmaktadır.

2122 Yeni Nesil Emniyetli VOIP Terminali uzaktan anahtar yükleme, anahtar silme, alarm takibi ve cihazı devre dışı bırakmak gibi kriptografik yönetim yetenekleri sahiptir.

2122 Yeni Nesil Emniyetli VOIP Terminali zor koşullarda kullanılmak üzere MIL-STD-810F çevre koşulları askeri standartlarına ve MIL-STD-461 EMI/EMC askeri standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede taktik alanda karşılaşılacak zorlu çevre koşullarında emniyetli haberleşmeyi kesintisiz sağlayabilmektedir.


Diğer Özellikler:​
​Power over Ethernet (IEEE 802.3af) desteği
​Karşı terminal tipine göre ses kodlayıcı seçimi: MELP-e, PCM,  G.729, G.723.1
​QoS İşaretlemesi (DSCP)
​IP Terminal Bağlantı Arayüzü - (IEEE 802.3 10/100 Mbps Ethernet)
​DHCP Server ve DHCP Client özelliği