EN

Haberler

PERYÖN İNSAN YÖNETİMİ KONGRESİNDE ASELSAN RÜZGARI

PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği İç Anadolu Şubesi tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen İnsan Yönetimi Kongresi’ne ASELSAN İnsan Kaynakları Direktörü Devrim AKSU konuşmacı olarak katıldı. “Değişmeli mi, Değişmemeli mi?” temasının ele alındığı kongrede konularında deneyimli konuşmacılar bir araya gelerek değişimi ve insan yönetiminde etkin değişim süreçlerini değerlendirdiler.

Devrim AKSU, kongre katılımcısı öğrenci ve İnsan Kaynakları çalışanlarına ASELSAN’ın işveren markası olma yolunda gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan bahsederken ASELSAN bünyesinde yer alan ilham verici bazı uygulamalardan da örnekler verdi.

Çalışan motivasyonunu arttırmaya yönelik uygulamalarda İnsan Kaynakları ekibinin çok önemli bir rolü olduğunu vurgulayan AKSU, ASELSAN’da tasarladıkları birçok sistemin temel amacının çalışan bağlılığını arttırmaya yönelik olduğunu belirtti. Günün son oturumunda üniversite öğrencileri tarafından Mühendislik Alanında İdeal İşveren olma hikayesini paylaşırken Sosyal Medya’da Marka Yönetimi üzerine de katılımcılarla deneyimlerini paylaştı. Son dönemde sosyal medya faaliyetlerinin artmasıyla şirketlerin de bu alanı daha aktif kullandığını belirten AKSU, önümüzdeki dönemde İnsan Kaynakları’nın her türlü sürecinde Sosyal Medya’nın olmazsa olmaz olacağını ifade etti. Son dönemin modası olan “selfie” akımına uyan AKSU konuşmasını gerçekleştirirken kongre katılımcıları ile birlikte selfie çektirdi.

İnsan Kaynakları ekibinin son dönemde özellikle Y Kuşağı kavramına odaklandığı ASELSAN, Dünyanın 35 ülkesinde ideal işveren algısı üzerine çalışma yapan Universum’un 2014 yılı “İdeal İşveren Araştırması”na göre Mühendislik/IT kategorisinde 1. Sırada yer aldı. Universum’un Türkiye’de 30 üniversiteden yaklaşık 19 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiği araştırmada geçtiğimiz sene 3. Sırada yer alırken, bu yıl Google ve Microsoft’u geride bırakarak ilk sırayı aldı. Üniversiteler bünyesindeki topluluklar, dernekler ve kariyer merkezleriyle gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucu üniversitelerin aranan yüzü olan ASELSAN İnsan Kaynakları Ekibi tasarladıkları sıra dışı uygulama ve yarışmalarla hedef yeteneklerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Gerçekleştirdikleri etkinlikler aracılığıyla ASELSAN çalışanlarını öğrencilerle buluşturarak deneyimlerini paylaşma fırsatı sağlarken çalışanlarını da marka elçisi haline getiriyor. Başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile bağını hiç kopartmadan, geleceğin yöneticilerinin şuan üniversite sıralarında oturduğunun bilinciyle hareket eden ASELSAN İnsan Kaynakları Ekibi genç yeteneklerle biraraya gelebilecekleri her fırsatı değerlendiriyor.

2015 yılında kariyer fuarlarının yanı sıra sıra dışı uygulamalara imza atma hedefiyle yola çıkan ASELSAN İnsan Kaynakları Ekibi, yetenek arayışlarını birçok farklı alanda devam ettiriyor olacak.

Son Eklenen Haberler